Přečtěte si, proč byl Sibiřský modřín nahrazen exotickými dřevinami. Podívejte se, jaké novinky plánujeme v Terase na klíč.

Terasa na klíč@jak správně udržovat dřevěnou terasu

Terasová sezóna pomalu a jistě končí.  Jak se tedy připravit na nadcházející zimní měsíce?

Dřevěná terasa nevyžaduje takovou péči, jak se někteří lidé obávají. Přesto je vhodné věnovat terase před zimou alespoň malou pozornost, abyste si jí další rok opět užili.

Výstavba prodlouží život Vaší terasy

Důležitým krokem pro živostnost terasy je v první řadě správný technologický postup při výstavbě. To zahrnuje mimo jiné například používání distančních terasových podložek mezi hranoly a prkna. V Terase na klíč používáme podložky pro každou dřevěnou terasu.

Podložka vytvoří prostor mezi dřevem (5mm) a mezi hranoly a prkny tak může proudit vzduch. Tím dojde k oddálení zbytečných hnilobných procesů. Distanční podložka zároveň vytvoří spáru (6mm) mezi prkny a prkna se tak mohou během roku roztahovat (podzim-zima) a stahovat (jaro-léto). Voda  (déšť, sníh, oplach) pak proteče spárou do kameninového lůžka, kde se postupně vsákne do země.

Olejem to začíná, olejem to končí

Dalším důležitým krokem pro ochranu dřeva je napuštění terasy vhodným terasovým olejem. Nátěr je vhodné aplikovat během jarních a letních měsíců, kdy je stálejší počasí a olej se tak lépe do dřeva nasákne.

Na trhu najdete velké množství značek a typů. My v Terase na klíč používáme výhradně terasový olej německé značky OSMO, který je vyroben čistě na přírodní bázi.

Terasu je vhodné před nátěrem zbavit nečistot (prach, listí, apod). Na to lze využít koště nebo průmyslový vysavač. Poté můžete terasu opláchnout vodou zahradní hadicí nebo v lepším případě VAPkou. Tím se nečistoty dostanou z terasy pod tlakem. Zejména pak pokud máte terasová prkna s drážkou, která jsou na usazení nečistot více náchylnější než prkna hladká. Pozor však na dodržená správné vzdálenosti při použití VAPky, abyste neměli terasu tzv. “flekatou nebo chlupatou“.

Samotný nátěr pak provádějte ideálně kartáčem, který umožní dostat olej do prken po lehkým tlakem. Tím se dřevo více impregnuje a lépe odolá klimatickým vlivům.

Ošetření olejem doporučujeme provádět každou sezónu alespoň jednou, umytí a odstranění nečistot pak podle potřeby několikrát během roku. Umytí nikdy neprovádějte v období, kdy teploty padají pod bod mrazu.

Méně je více

Pokud máte na terase umístěný dřevěný nábytek doporučujeme občas s nábytkem pohnout, aby opět nedocházelo ke zbytečným hnilobným procesům.

Květináče či jiné dekorativní předměty posouvejte a podložte tak, aby mezi podlahou a předměty mohl proudit stále vzduch.

Listí z terasy odstraňujte průběžně, stejně tak sníh. Čím méně bude nežádoucích předmětů na terase, tím déle Vám dřevěná terasa vydrží.

Pokud byste si na údržbu nevěřili nebo jste neměli čas se údržbě věnovat. Napište nám přes náš webový kontaktní formulář a my se o Vaši terasu postaráme.

Vybrat si pak můžete jeden z našich údržbových balíčků ZDE

Jestli vidíte na první pohled v dálce zámek Žleby, pak Vás naše nová terasa zřejmě nezaujala 🙂

V červenci roku 2022 jsme se pustili do nové dřevěné terasy o rozloze 52 m2. Zadáním byla nová Terasa na klíč z exotického dřeva Garapa.

Protože byla výška mezi portálem a betonovou deskou téměř 25 cm, využili jsme rektifikační terče s roztečí 140-220 mm. Pro měření výšek jsme na ploše 4×13 m využili laserový nivelační přístroj.

Na desku jsme umístili terče a na terče jsme upevnili podkladové exotické hranoly. Prkna jsme pokládali směrem podél domu. Pod každé prkno jsme vkládali distanční podložky, aby mezi hranoly a prkny proudil vzduch a nedocházelo tak ke zbytečným hnilobným procesům.

Nakonec jsme konce prken na okrajích zabrousili, natřeli je voskem OSMO na řezné hrany a připevnili boční prkna po celém obvodu terasy.

Terasu jsme na konci zametli a uklidili vše, co zbylo ze stavby.

Majitelé po příjezdu zhodnotili postavenou terasu takto:

„Instalace terasy- dřevo Garapa, plocha cca 50m2: Vše proběhlo velmi hladce. Poptávka, zaměření, přizpůsobení dodatečným požadavkům- vše proběhlo velmi rychle. Domluvený termín byl dopředu znám a dodržen. Samotná instalace provedena velmi pěkně, na připomínky bylo ihned zareagováno a vše bylo do týdne upraveno. Jsem velmi spokojený. Celková komunikace perfektní. Tuto firmu mohu jen doporučit. Kéž by takto fungovali všichni.“

Podívejte se na další realizace od Terasa na klíč

Chystáte se na stavbu terasy a váháte nad tím, jak má být velká?

Plánujete na terase relaxovat, tančit, večeřet, pracovat nebo jen posedět s přáteli?

Budujete svůj nový domov a rádi byste si postavili terasu?

Terasa je obvykle místem, kde budete často trávit svůj čas. Proto je důležité před objednáním terasy na klič dobře zvážit účel využití Vaší terasy.

Celková plocha terasy patří k bodům, které byste rozhodně neměli podcenit. Při plánování terasy proto dobře promyslete, k čemu bude Vaše terasa sloužit? Zda na ní budete chtít relaxovat u bazénu, posedět občas s přáteli nebo se stane Vaším pracovním místem.  

Správná velikost a rozvržení terasy je klíčem k Vaší spokojenosti. Zajímejte se, kde bude umístěn nábytek, kde budete chodit s nádobím, kde bude terasa mít zábradlí, kde budou umístěny schody, kde si budou hrát Vaše děti a kolik přátel se vejde při návštěvě k Vašemu stolu atd.

Samozřejmě významnou roli při plánování terasy hraje i velikost pozemku kolem domu nebo svažitost terénu apod. Pokud si ale sami nevíte rady, obraťte se rozhodně na profesionály. Například správně zvolený architekt nebo projektant Vám může najít na pozemku prostor, který z počátku sami ani nevidíte.

Terase na klíč se proto vždy snažíme již při prvotní komunikaci pochopit a nasát účel Vaší plánované terasy. Ptáme se Vás proto, abychom Vám dobře poradili a navrhli vhodné řešení.

Není tedy z našeho pohledu tolik podstatné řešit velikost jako spíše způsob využití Vaší budoucí terasy.

Podívejte se na výběr našich realizovaných teras pro inspiraci ZDE

Terasa na klíč@WPC terasové profily

Jak jsme Vás již informovali prostřednictvím našeho blogu, pro letošní rok jsme zařadili do naší nabídky montáže teras z WPC profilů. Pojďme se podívat na to, co vlastně WPC je, jaké jsou jeho výhody a nevýhody.

Za poslední rok jsme v Terase na klíč zaznamenali výrazný nárůst poptávky po WPC pro terasy. Hlavním důvodem, který zmiňujete, je bezúdržbovost a stálost materiálu. Je tedy WPC materiálem nové generace, který v budoucnu nahradí zcela dřevěné terasy? Nebo si dřevo najde mezi zákazníky své příznivce i nadále?

WPC – složení a vlastnosti

WPC je dřevoplast. jde o směs 2 přírodních složek dřevo a polymer(plast). Poměr zastoupení dřeva se pohybuje někde mezi 45 – 60% a zbývající část tak připadá plastu. Dřevo je ve WPC profilech použito v podobě tzv. moučky, která je zbavena veškerých negativních prvků a vlhkosti. Navíc výrobci udávají, že WPC je nenasákavý materiál. Díky tomu se WPC profily vyznačují dlouhou životností, stálobarevností, tvarovou stálostí, bezúdržbovostí

WPC profily můžete na trhu koupit v různé kvalitě, délce a povrchu. Vybrat si obvykle můžete mezi hladkou a drážkovanou variantou. Co se týče délek, běžně se dají WPC profily koupit pouze ve 2 – 3 délkách. Konkrétně v délce 2, 2,9 a 4 metry. Jiné délky jsou méně dostupné nebo stojí vyšší cenu.

WPC profily lze využít nejen pro terasy. WPC si můžete dnes zakoupit u dodavatelů i na ploty, dlažbu apod.

WPC je materiál, jehož cena se pohybuje v poměrně širokém rozmezí. Najdete tedy v nabídce profily od 220 Kč až do 480 za běžný metr. Vždy záleží na kvalitě, délce a provedení.

Při nákupu WPC se vždy zajímejte o to, zda kupujete WPC profil dutý nebo plný. Velmi se totiž liší kvalitou a vlastnostmi při montáži. Dutý profil je lehčí na manipulaci, ale může v něm zůstávat voda a tím mít kratší životnost. Také má menší nosnost. Naproti tomu plný profil má vysokou nosnost, je tuhý, odolnější a je zde jednodušší a rychlejší montáž než u dutých profilů.

WPC výhody a nevýhody

WPC lze srovnávat se dřevem pouze v některých oblastech. Milovníci a zastánci přírodních materiálů WPC materiály vyhledávat zřejmě nikdy nebudou. Byť jsou WPC materiály téměř pohledem autentické se dřevem, při omaku ihned poznáte rozdíl. Stejně tak nic nenahradí přirozenou vůni a vzhled dřeva.

Za zmínku rozhodně stojí také cena. Ta se zdá v porovnání s exotickými dřevinami ( jako např. Massaranduba, Bangkirai, Teak, IPE, atd) , které mají taktéž vysokou odolnost, tvarovou stálost a minimální údržbovost, srovnatelná. Nicméně při montáži to už tak neplatí. Věděli jste například, že hranolový rošt je u WPC plných profilů výrazně hustší než u dřeva?

Dále pokud chcete koupit WPC profily v délkách, které nejsou zcela běžné, připlatíte si. A když pak nechcete na své terase vidět napojení prken, díky omezené nabídce délek WPC profilů vznikne velký prořez a tím vyrostou i náklady. Naproti tomu Exotická dřeva se dělají například i v délkách nad 5 metrů.

Věděli jste mimochodem, že WPC podlaha se na sluníčku velmi rozpálí? Pokud tedy patříte k těm, kteří rádi chodí po své terase bosy, WPC není ideální.

Jak jsme již zmínili na začátku našeho příspěvku, lidé touží často po terase, o kterou se nemusí starat. WPC vyžaduje základní péči ale také. Sice jí nemusíte natírat olejem a drží si dlouho svou barevnost, přesto nějakou údržbu vyžaduje. Naproti tomu dřevěné materiály časem šednou a je potřeba je ošetřit jednou za čas kvalitním terasovým olejem.

TIP: pro tyto případy nabízíme v Terase na klíč službu péči o terasy. Přečtěte si více ZDE a napište nám. My se o Vaši terasu rádi postaráme.

Zdá se, že WPC je tedy opravdu materiálem nové generace. Přece jen pokrok nejde zastavit a některé vlastnosti se opravdu nahrazují těžko. Na druhou stranu není nad příjemný dotyk a vůni dřeva na čerstvě postavené terase.

Necháme to tedy na Vás. My v Terase na klíč jsme připraveni plnit přání našim zákazníkům, a proto jsme se nechali vloni vyškolit u odborníků na WPC terasy. V Naší nabídce tak najdete pouze kvalitní WPC plné profily, které sice stojí o něco více, ale víme, že se na ně můžete spolehnout. A pokud patříte k té druhé skupině příznivců přírodních materiálů, doporučujeme volit exotické dřeviny, které mají skvělé vlastnosti a dlouhou životnost. Tím se hodně WPC materiálům podobají.

Uplynulý rok hodnotíme zpětně jako velice úspěšné a rostoucí období. Značka Terasa na klíč se dostávala stále více do povědomí zákazníků nejen v Kutné Hoře ale i mimo kutnohorský okres. Díky Vašim kladným referencím a sociálním sítím ( Facebook, Instagram, Linkedin, Google) jsme se tak dostali ke skvělým zakázkám například v jižních Čechách, na Berounsku nebo v Praze. Nebyly to ale jen zakázky, které nám udělaly radost. Měli jsme možnost setkat se s mnoha zajímavými lidmi, navázat nové kontakty s dodavateli a posunout další oblasti našeho podnikání zase o kus dál.

POUŽITÉ MATERIÁLY

Máme radost, že i v dnešní době plné různých technologií a speciálních materiálů je stále dostatek zájemců o klasické dřevo. Mezi dřevinami vyhrává jednoznačně Sibiřský modřín. Je to strom, který roste v zimě, roste pomalu a obsahuje dostatek pryskyřice. To mu dává skvělé vlastnosti jako odolnost proti klimatickým jevům i proti škůdcům. Tím je vhodný na venkovní terasy a jiné stavby. Druhé místo mezi materiály pak obsadila tepelně upravená borovice ( Thermowood) ruku v ruce s exotickými dřevinami. Právě po exotických dřevinách jako je Massaranduba, Garapa apod v poslední době roste poptávka. Exotické dřevo je totiž velmi husté a tvrdé a prakticky bezúdržbové. Navíc díky svým vlastnostem drží dlouhodobě svůj tvar i po několika letech. Poměrně velký poptávka byla i o materiál WPC. WPC je směsí dřevěných a plastových materiálů. Na základě této zvýšené poptávky jsme se rozhodli tento materiál zařadit o do naší nabídky pro rok 2022.

CO SE NÁM POVEDLO

Během roku 2021 jsme pro Vás postavili více než 14 dřevěných teras o celkové rozloze více než 500 m2. Dále jsme pro Vás vyrobili 3 dřevěné ploty, 1 dřevěné zastínění a provedli několik pravidelných oživení teras. Právě údržba dřevěných teras je důvod, proč někteří zájemci zvažují použití jiných materiálů. Proto je v naší nabídce i pravidelný servis, abyste se o terasu nemuseli starat Vy. Náš zákaznický servis zahrnuje různé služby jako například mechanické či chemické čistění terasových prken, ruční či mechanické broušení, vysávání prachu a nečistot nebo obnovení nátěru kvalitními terasovými oleji značky OSMO.

TERASA NA MÍRU

Zájem o terasy je obvykle tzv. na míru. Na to se v Terasa na klíč soustředíme především. Nabídneme Vám tak kompletní servis, abyste nemuseli shánět několik firem na jednu zakázku. Postaráme se Vám tedy o výkopové práce, přípravu podloží ( kameninové lůžko, nosné dřevěné konstrukce) až po hranolový rošt ,položení podlahy, zábradlí či schody.

ZE SVĚTA INTERNETU

Co se týče dalších našich aktivit v roce 2021 asi největší novinkou bylo únorové spuštění nových webových stránek https://terasanaklic.cz . Na stránkách najdete jak přehled našich služeb, tak i naše vybrané realizace a články, doporučení či jiné zajímavosti ze světa teras. Náš kontaktní formulář Vám pak pomůže zformulovat správně Vaši poptávku, na kterou reagujeme vždy do 48 hodin. Po dohodě s Vámi pak zajedeme zaměřit místo terasy nebo rovnou připravíme rámcovou, přesto detailně zpracovanou položkou nabídku.

A jaké novinky pro Vás chystáme v roce 2022?

NOVINKY V ROCE 2022

Do nabídky služeb zařazujeme pro letošní rok výše zmíněnou montáž WPC teras, na kterou jsme dostatečně vyškolení profesionály z oboru. Dále rozšiřujeme neustále naše kontakty s novými dodavateli, abychom Vám nabídli dřevo v té nejlepší kvalitě. Vždy se při výběru soustředíme nejen na dobrou cenu, ale především na strukturu firmy stejně jako na formu uskladnění a flexibilitu dodávek. Stále také vylepšujeme naše profesionální nářadí značky BOSCH. A pokud vše dobře půjde, rádi bychom letos poprvé zavítali na nějaký kvalitní stavební veletrh. O novinkách a plánovaných událostech Vás budeme průběžně a předem informovat na našich sociálních sítích.

Závěrem děkujeme všem za kladná hodnocení a recenze naší práce. Podívejte se na naše recenze ZDE

Pokud jste ještě nestihli vložit právě Vaší recenzi, můžete to udělat ZDE.

Děkujeme za přízeň v roce 2021 a těšíme se na novou spolupráci v roce stávajícím.

Vaše Terasa na klíč

Podívejte se na krátké video, jak jsme si v jednom bytovém domě poradili s 2 různě velkými terasami.

Obě terasy jsme nejprve propojili přes ocelovou lávku.

Větší terasu jsme poté postavili ve výšce atiky se schody do bytu.

Menší terasa naopak využila atiky k posezení.

Video je nahrané na našem Youtube kanálu a můžete jej shlédnout ZDE

Pokud chcete i Vy svou terasu na klíč, prosím napište nám přes náš kontaktní formulář a my se s Vámi spojíme.

Letošní rok je plný neustálých změn a novinek. Největší radost máme pochopitelně z Vašeho stálého zájmu o naše služby. Těší nás, že se i přes značnou konkurenci a stoupající ceny materiálů na trhu na nás obracíte s poptávkou na terasu na klíč.

Úvaly u Prahy
Úvaly u Prahy

TERASY

Během léta jsme dokončili letošní desátou terasu na klíč. Šlo o stavbu terasy na střešním prostoru Bytového domu na kraji Prahy. Na přání rodiny jsme spojili 2 různě velké terasy s atikou. Větší terasa byla postavena do výšky atiky a u menší terasy jsme naopak využili atiku a pokryli jí terasovými prkny, aby sloužila jako posezení. Terasy jsme spojili přes ocelovou lávku, aby bylo možné mezi terasami procházet. Materiálem pro terasu se stal Oblíbený Sibiřský modřín v přírodním odstínu terasového oleje.

MATERIÁLY

Letošní rok je bohužel také ve znamení růstu cen a snížené dostupnosti materiálů pro stavbu teras. Ceny hranolů, prken, olejů, vrutů i dalších komponentů se mění doslova před očima, a to někdy i o desítky procent za měsíc. Proto se snažíme co nejdříve po potvrzení zakázky a uhrazení zálohové faktury nakupovat materiál předem, abychom jeho cenu zafixovali a nemuseli Vám měnit kalkulace. Nakupujeme u osvědčených dodavatelů, kteří jsou schopni zajistit materiál i v této nelehké době. Navíc disponujeme od jara letošního roku vlastními skladovacími prostory, kde je to správné klima pro terasové hranoly a terasová prkna.

POPTÁVKY

Děkujeme za všechny poptávky, které nám posíláte. Vždy se snažíme potvrdit přijetí Vaší poptávky nejpozději do 48 hodin od přijetí. Pomůže nám, když nám přiložíte různé fotografie z místa, kde plánujete svou terasu, abychom si dokázali lépe představit Vaše plány. S tím souvisí i odpovídající rozpočet, který Vám následně posíláme. Aktuálně jste nám poslali tolik poptávek, z kterých se postupně stali potvrzené zakázky, že plánujeme nové terasy již na duben 2022.

JSME S VÁMI V NEUSTÁLEM V KONTAKTU

V září jsme pro Vás založili vlastní Youtube kanál, abychom s Vámi mohli sdílet naše videa z teras. Podívejte se na náš premiérový příspěvek z naší 10 jubilejní terasy ZDE.

Vedle kanálu Youtube nás také můžete najít na dalších sociálních mediích. Nejčastěji s Vámi komunikujeme přes Facebook, ale nezanedbáváme Vás ani na Instagramu, Linked-in nebo Pinterest.

RECENZE

Moc si vážíme toho, že jste s naší prací spokojeni a že nám dáváte kladné hodnocení. Získali jsme od Vás již 5 pěti hvězdičkových hodnocení. Je to pro nás jak velká odměna, tak současně i závazek udržet vysokou kvalitu služeb od prvního kontaktu s Vámi až po finální předání stavby a vyúčtování. Jak nás vidí naši zákazníci si můžete přečíst ZDE

A CO JE JEŠTĚ NOVÉHO?

Od září letošního roku jsme se stali plátci DPH, neboť jsme splnili všechny zákonné předpoklady pro registraci. Nabídky, které Vám nyní posíláme tedy neobsahují DPH, to přidáme dle zákona na veškeré daňové doklady, které Vám pošleme. V případě jakéhokoliv dotazů k fakturaci nás prosím neváhejte kontaktovat ZDE

V našem dnešním příspěvku Vám poradíme, jak si správně načasovat výstavbu Vaší terasy. Řekneme si také, kdy a jak oslovit realizační firmu, kdy naplánovat výstavbu a jaké věci si promyslet před tím.

ROZMĚRY A MÍSTO

Terasa je obvykle místem, kde strávíte poměrně dost času. Především pak od jara do podzimu. Měla by tedy být místem, kde je nejen dostatek prostoru na odpočinek a posezení, ale také i na chození a odnášení věcí do domu či ze zahrady.

Pokud terasu plánujete společně se stavbou nového domu, požádejte svého projektanta, ať Vám připraví nákres včetně Vaší terasy. Tím si lépe představíte, jak bude terasa vypadat, kde bude místo na židle, stůl, květináče, schody a vstup do domu a zahrady. Pokud již dům stojí, můžete si projekt nechat zpracovat také nebo požádejte realizační firmu alespoň o ruční nákres Vaší terasy. Pokud je terasa v blízkosti vjezdu do garáže nebo parkovacího stání, nezapomeňte při plánování rozměru terasy vyměřit vzdálenost pro manipulaci s autem.

Místo terasy bývá často na jižní slunné straně, promyslete si tedy dopředu, zda budete chtít terasu se zastíněním nebo bez. Při realizaci terasy se pak mohou například připravit patky pro sloupy pergoly nebo jiné stavební prvky.

TIP: Doporučujeme si vyzkoušet terasu nanečisto. Umístit do prostoru budoucí terasy provizorní nábytek a ostatní věci, které na terase budou, abyste věděli, kolik místa potřebujete.

MATERIÁL

Při plánování terasy si napište seznam věcí, které chcete řešit s realizační firmou. Doporučujeme si promyslet dopředu i materiál na stavbu terasy. Zda půjdete cestou dlažby, dřeva nebo umělých materiálů. Mezi další body, které s Vámi bude řešit realizační firma patří i to, zda budete chtít terasu vyvýšenou na nosné konstrukci nebo zároveň se zemí. Zvažte také, zda budete chtít v případě nosné konstrukce schody a zábradlí. Budete tak lépe připraveni na komunikaci s realizační firmou a vyhnete se zbytečným prodlevám a zvýšení cen materiálu při doobjednání při stavbě.

TIP: seznamte se s materiálem vždy osobně. V případě dřevěných staveb požádejte realizační firmu o vzorek prken a vzorník odstínů terasového oleje.

TERMÍN VÝSTAVBY

Termín výstavby terasy si naplánujte dostatečně dopředu. Realizační firmy obvykle přijímají zakázky na několik měsíců předem. Pokud si tedy chcete užívat svou terasu již od jara, doporučujeme nachystat projekt a oslovit realizační firmu ještě na podzim předchozího roku. Během sezóny pak realizační firmy staví jednu terasu za druhou a může se tedy stát, že si na svou terasu budete muset počkat. Pokud však začnete včas, během konce roku si tak s firmou můžete domluvit cenové podmínky a nechat si objednat materiál. (cena materiálu aktuálně hodně díky zvýšené poptávce po terasách roste i o desítky procent měsíčně). V případě, že je pro Vás nabídka akceptovatelná, domluvte si také zaměření terasy u Vás a vyberte vhodný termín výstavby.

TIP: při volbě termínu počítejte na výstavbu rámcově s 1-2 týdny, záleží na velikosti a komplexnosti budované terasy a samozřejmě i na počasí. Realizační firma obvykle potřebuje přístup na zahradu, k vodě a elektrice. Neznamená to tedy, že musíte být po celou dobu stavby přítomni. vše je na domluvě předem.

REALIZACE TERASY

Samotná realizace terasy by měla vždy probíhat v souladu s tím, jak jste se domluvili s firmou. V případě, že jsou nějaké změny, měli byste se je vždy dovědět dopředu. Stejně tak, pokud je finální rozpočet vyšší o více než 10% proti nabídce, měli byste to vědět předem.

Samotná výstavba je již otázkou několika dní. Stavba terasy má své fáze, které nelze zaměnit nebo urychlit. Například při stavbě nosné konstrukce či stavbě obrubníků u terasy zároveň s terénem je potřeba 1-2 dny na vysychání stavebního materiálu.

TIP: Vždy se zajímejte předem, jaké fáze bude stavba terasy mít. Tím získáte aspoň rámcovou představu.

Pokud byste chtěli svou terasu na klíč, prosíme napište nám svou představu, pošlete nám fotografie z místa výstavby a my se s Vámi rádi domluvíme na realizaci.

Zde najdete odkaz na náš POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Na jihozápadním okraji Prahy leží hustě zastavěná čtvrť, kde se každý den tvoří dopravní zácpy a prohání se rychlíky na Prahu. Přesto zde najdete místa, kde máte pocit, že jste na samotě u lesa. A přesně takové místo jsme si byli v květnu letošního roku zaměřit, abychom zde na přání majitele postavili v červnu terasu na klíč.

Zadání bylo postavit terasu ze dřeva, které je evropské a současně nevyžaduje náročnou a pravidelnou údržbu. Doporučili jsme tedy panu majiteli Thermo borovici. Je to tepelně upravené dřevo evropské borovice. Teplem dojde ke změně vlastnosti dřeva a zvýší se jeho tvarová stálost. Navíc se teplem zvýší trvanlivost a sníží váha (vhodné pro nosné konstrukce). Zároveň je díky teplu dřevo odolnější proti hnilobě a škůdcům.

Terasa měla být rozdělena na 2 části. Přední vchod a zadní terasu. Přední i zadní terasa bude sloužit jako vchod do domu. Zadní terasa navíc i jako místo k relaxaci uprostřed rozlehlé zahrady.

Protože je zahrada kompletně celá ve svahu, bylo nutné připravit stabilní nosnou konstrukci. Nosnou konstrukci jsme postavili na patky, které byly usazeny do ztraceného bednění. Na ně jsme potom umístili masivní dřevěné hranoly, aby sloužili nejen ke zpevnění, ale také jako podklad pro nosný rošt. Jakmile byla konstrukce hotová, připevnili jsme hranoly, položili dřevěnou podlahu a zakryli boční strany konstrukce. Nakonec jsme vyrobili a namontovali schody a obehnali terasu zábradlím.

Přestože jsme celou stavbu čelili neustálým náletům komárů a tropickým teplotám nad 35 stupňů, podařilo se nám úspěšně dokončit obě terasy během 5 pracovních dní. 🙂

Pokud se Vám terasa líbí a chtěli byste i Vy terasu na klíč, napište nám