Jak správně pečovat o terasu?

Při stavbě terasy pracujeme s 100% přírodními materiály ( hranoly, prkna). Dřevo přirozeně stárne vlivem počasí a mění časem své zbarvení. Proto Vám nabízíme údržbu Vaší terasy.

Pravidelná péče zlepší nejen vzhled Vaší podlahy, ale také ochrání dřeviny před škůdcům nebo vlivům počasí. Frekvence ošetření terasových prken je také závislá na umístění terasy, například u bazénu jsou dřeviny více namáhané než u terasy pod střechou.

Péče o terasu zahrnuje tyto služby:

  1. Vysání prachu a nečistot
  2. Tlakové nebo chemické čištění
  3.  Ošetření terasy ochranným olejem

VYUŽIJTE SLEVU 20% NA ÚDRŽBU TERASY NA KLÍČ OD NÁS

Frekvence údržby

Terasu je doporučuje vyčistit a ošetřit alespoň jednou za 2-3 roky. Vhodná doba pro údržbu je před začátkem sezóny, tedy v období březen až květen.

Odstranění nečistot

Před čištěním terasy začínáme odstraněním nečistot a prachu. K tomu používáme výkonný průmyslový vysavač značky Kärcher.

Tlakové čištění

Tlakové čištění se provádí Vapkou napojenou na přívod vody. Trysky vody odstraní i nedostupné spáry mezi terasovými prkny a připraví terasu na následné napuštění olejem. Jde o nejběžnější způsob čištění teras.

Chemické čištění

Chemické čištění provádíme pomocí syntetických přípravků na odstranění špíny z terasových prken. Tzv. Odšeďovač nanášíme kartáčem na plochu terasy a necháme působit. Poté naneseme novou vrstvu oleje.

Ošetření ochranným olejem

Po odstranění prachu a nečistot natřeme Vaši terasu speciálním olejem na 100% přírodní bázi. Oleje chrání povrch Vaší terasy proti poškození a pomáhají zachovat barvu dřeva. Oleje jsou různě tónované od bezbarvých až po tmavé barvy.

Tipy na prodloužení životnosti Vaší terasy

  • Dávejte pod květináče podstavec, brání zbytečnému vlhnutí povrchu podlahy.

  • S údržbou Vaší terasy začněte ještě před začátkem sezóny

  • Exotické dřeviny nevyžadují tolik péče jako ty evropské. Jsou trvanlivější a tvrdší

Jak si objednat údržbu Vaší terasy?

Je to snadné!

  1. Vyfotíte Vaši terasu
  2. Vyplníte jednoduchý formulář na našich webových stránkách
  3. My Vás kontaktujeme nejpozději do 48 hodin a domluvíme si  s Vámi volný termín